Onze boodschap verspreiden en een spoor achterlaten

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Begin 2020 werd binnen de raad van bestuur van Sing Out Brussels! voor het eerst het idee geopperd om in een studio op te nemen. Het koor bestaat nog maar anderhalf jaar, maar heeft al een gevarieerd repertoire opgebouwd, met kwaliteitsvolle originele arrangementen.

En toen, in maart, kwam Covid langs en alles veranderde…

Mensen met verschillende achtergronden samenbrengen, samen zingen, een gemeenschap creëren? Niet essentieel!

Twee jaar lang wisselde ons koor (lange) periodes van quarantaine af met (korte) periodes van activiteit. Al onze concerten werden afgelast. En geen enkel virtueel hulpmiddel kon het plezier van een collectieve repetitie en de emotie die door de vermenging van stemmen werd teweeggebracht, vervangen. Maar wat te doen?

We hadden kunnen opgeven en stoppen. Maar we zijn een andere weg ingeslagen. Op goed advies van onze vrienden de Pink Singers in Londen, namen we in december 2020 voor het eerst ‘Dancing on my own’ op. Terwijl een strikte lockdown van toepassing was, nam elk koorlid zichzelf thuis op, met hun smartphone, met de piano in hun oren. Vervolgens bewerkte onze geluidstechnicus Vincent Debast zijn magie en mixte deze individuele opnames.

Vervolgens hebben we in april 2021 ‘Can’t stop the feeling’ opgenomen. De Corona-maatregelen waren versoepeld en de koorleden konden in kleine groepjes buiten samenkomen om te repeteren. Enkelen namen hun stemmen op bij onze koordirigent thuis, terwijl de anderen de oefening weer alleen thuis deden. En een collectief werk was geboren.

Deze projecten, samen met de opnames van twee videoclips, hielden het koor op de been ondanks de pandemie. Maar wat ontbrak was de vreugde van het samenwerken.

Dus eindelijk, in 2022, maakten we deze droom waar. En het kreeg een heel nieuwe betekenis gezien de context. In de eerste plaats was het een opluchting om te zien dat deze droom werkelijkheid werd, terwijl sociaal-culturele activiteiten enkele uren voor het opnameweekend in de studio nog verboden waren en verschillende van onze leden, die positief getest waren, niet konden deelnemen. Het is dan ook volop vreugde dat we erin geslaagd zijn onze gemeenschap te verenigen rond een gemeenschappelijk project terwijl de laatste twee jaar alles in het werk werd gesteld om ons te isoleren. Het is ook de vreugde om sterretjes te zien in de ogen van de koorleden. Wat een plezier om samen te creëren en te zingen! Wat een verschil met onze solo-opnames van het jaar daarvoor! Tenslotte is het de fierheid te luisteren naar de uiteindelijke opnames, na lange uren van werk.

Binnenkort zult u het plezier hebben om onze liederen, twee opgenomen tijdens de quarantaine en vier opgenomen in de studio, thuis te ontvangen. Ze zijn een getuigenis van de vreemde twee jaren die we hebben beleefd. Voor ons zijn ze ook de mooiste herinneringen.

Om liedjes te ontvangen et ons te steunen: www.ko-fi.com/singoutbrussels