World Choir Games 2021 – Een zilver medaille voor Sing Out!

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Sing Out Brussel! nam op 31 oktober deel aan de World Choir Games in Antwerpen. Voor deze eerste deelname in de wedstrijd, won ons koor de zilver medaille in de categorie “Jazz & Popkoren”.

De World Choir Games worden om de twee jaar georganiseerd door Interkultur. Vlaanderen won de organisatie van de editie voor juli 2020, waar Sing Out Brussel! al in 2019  voor intekende. Helaas werd deze internationale wedstrijd, door de Covid-situatie, uitgesteld tot juli 2021 en daarna november 2021.

We hadden dus de tijd om erover na te denken en ons erop voor te bereiden! Het wedstrijdreglement vereist voor onze categorie “Jazz & Pop koren” de presentatie van vier nummers, waarvan één a capella. We hebben ervoor gekozen om “Dancing on my own”, “La Grenade”, “I don’t feel like dancing” en “Born this way” aan te bieden. Dorian Dumont begeleidde ons op de piano.

Een wedstrijd op een prestigieuze locatie

Op zondag 31 oktober namen we in een heel vrolijke sfeer de trein van Brussel naar Antwerpen. Zowel op de heen- als de terugweg hebben we onze wagon geanimeerd met verschillende liedjes.

Eens in Antwerpen namen we rechtstreeks de richting van onze kleedkamer in de Koningin Elizabethzaal, een prestigieuze concertzaal met een opmerkelijke akoestiek. Een uur lang namen we de tijd om op te warmen, te herhalen, onze outfit aan te passen en ons nieuwe embleem aan te trekken: een kleurrijk hart.

Een paar minuten voor ons concert namen we onze plaatsen backstage, geduldig wachtend op onze intreden op het podium. We beseften het belang van onze deelname toen het organiserende team ons voorstelde als een LGBTQI+-koor. Dit evenement was inderdaad een goede gelegenheid om onze waarden te verspreiden.

Emotionele momenten

Voor het eerst sinds onze Fabulous Queer Christmas in december 2019, herontdekte we het plezier van het zingen in een echte concertzaal, voor een comfortabel zittend publiek dat zeer positief reageerde op ons repertoire. Het applaus was enthousiast!

We voelden veel emoties op het podium en deze emoties brachten we over aan het publiek. Na ons concert praatte een lid van een ander koor met een aantal van onze leden. Met grote gevoeligheid legde hij uit dat hij de ouder was van twee transgenderkinderen en dat de boodschap die we via onze liedjes doorbrachten hem tot tranen had toe bewogen. We hadden echt het gevoel dat we onze missie hadden volbracht!

Kijk naar de video

Het belangrijkste is om mee te doen

Sing Out Brussel! had geen specifieke doeleinde achter de deelname aan deze wedstrijd. We wilden vooral plezier hebben. Maar we wachtten toch met nieuwsgierigheid op het eindresultaat. De proclamatie vond twee dagen later plaats in Antwerpen. Drie koorzangers vertegenwoordigden ons koor tijdens deze ceremonie. In onze categorie behaalden we de 2e plaats en ontvingen we met trots de resultaten van de jury. De evaluatie richtte zich op de geluidskwaliteit van het koor, de getrouwheid aan de partituur en de interpretatie.

72 koren namen deel aan de World Choir Games. 17 Europese landen waren vertegenwoordigd. Door de pandemie hebben veel buitenlandse koren de reis helaas opgegeven. De volgende edities van de World Choir Games zal plaatsvinden in Seoul, Zuid-Korea in 2022 en Auckland, Nieuw-Zeeland in 2024.