“In these heels”, een muziekvideo om de kracht van de LGBTQI+-gemeenschap te illustreren

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

We hebben onze 3de videoclip opgenomen op 20 maart in Laken. Het wordt in mei uitgebracht ter gelegenheid van de Internationale Dag tegen Homofobie, Bifobie en Transfobie (IDAHOBIT).

“In these heels” is een nummer dat een bijzondere plaats inneemt in het repertoire van Sing Out Brussels!. In de eerste plaats omdat het is geschreven door een van onze leden Simon Finn, die ermee instemde het ons toe te vertrouwen zodat het door Philippe Maniez voor vier stemmen kon worden gearrangeerd. Dan omdat het werd geschreven als eerbetoon aan de slachtoffers van het homofobe bloedbad in Orlando in 2016 en daarom een ​​sterke boodschap uitdraagt ​​die in lijn is met onze waarden.

Het nummer werd afgelopen januari in de studio opgenomen en maakt deel uit van de beloningen die worden aangeboden aan alle mensen die ons project financieel steunen op http://www.ko-fi.com/singoutbrussels. Een interview met Simon Finn en een interview met Philippe Maniez behoren ook tot deze beloningen.

In 2021 bracht ons koor twee muziekvideo’s uit, gemaakt in het kader van quarantaine. Dit soort projecten wilden we dit seizoen voortzetten, enerzijds omdat het een spannende ervaring is voor de koorzangers en anderzijds omdat het een middel is om onze activiteiten bekend te maken en onze waarden uit te dragen.

De productie van de clip is een participatief proces dat verschillende van onze leden mobiliseerde, onder de welwillende artistieke leiding van Julie Janssens, een lid van het koor dat getraind was in cinematografische technieken. Onderzoek van de filmlocatie (de hangar van het collectief “Le Boiler” in Laken), ontwerp van de decors, coördinatie van de bruiklenen en schenkingen van apparatuur om een ​​uniek universum te creëren, schrijven en consolideren van de vertelling, snijden en toewijzing van rollen: 6 maanden werk waren nodig om dit project te realiseren.

De shoot, die 13 uur duurde, vond ondanks de kou en vermoeidheid plaats in een uitstekende sfeer. Er was een dag van voorbereiding aan voorafgegaan om de hangar in te richten volgens de beperkingen van het filmen. De zangers droegen bij aan deze dag door het professionele technische team te assisteren dat voor dit project was ingehuurd.

De clip zal de kracht van de gemeenschap oproepen in het licht van isolatie en discriminatie. De release is gepland voor de maand mei, kort voor de Brussels Pride.

Stevige voorbereiding, ambitieus filmen, een betrouwbaar team, een geïnvesteerd koor, leden die alles hebben gegeven: dit is het recept voor het succes van dit project. We kunnen niet wachten om het aan je te laten zien!