Onze show “School is uit” in voorbereiding in Hastière

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Van 10 tot 12 maart was ons koor een weekend in residentie in Hastière. Op het programma: de afsluiting van het leren van ons nieuwe repertoire, de ontdekking van onze choreografieën, workshops om uit te wisselen over onze projecten. En vooral veel vriendschap en emoties.

Een weekend werken is vier of vijf avonden repeteren waard. Twee dagen lang is de groep volledig gericht op het artistieke werk. Dit jaar hadden we een dubbel doel: ons nieuwe repertoire afwerken voor de “School’s out” show in juni, en beginnen met het leren van de choreografieën die een aantal van onze liedjes zullen begeleiden. Missie volbracht!

Gedurende het hele weekend heeft onze cateraar Charlotte Lambertini (Apus & les Cocottes volantes) ons verblijd met haar heerlijke vegetarische of veganistische bereidingen.

Net als Charlotte in de keuken stonden we dit keer voor een uitdaging door de grootte van onze groep dit seizoen. 60 koorleden namen deel aan dit weekend. Om ervoor te zorgen dat zo’n grote groep harmonieus kon samenleven in een kleine ruimte, repeteerden we afwisselend samen en in subgroepen voor de choreografieën.

s Avonds wisselden de koorleden thematische workshops af in kleine groepen, wat meer vrijheid van meningsuiting mogelijk maakte. De workshops waren gewijd aan het opstellen van onze interne gedragscode, met inbegrip van conflictoplossing, en aan de voorbereiding van onze show van juni (presentatie van het hoofdthema, keuze van het kostuum, debat over het thema van onze volgende show).

Na afloop hebben we natuurlijk feest gevierd! Deze werkweekenden zijn inderdaad belangrijke momenten van verbinding voor onze leden. Omdat ons koor dit jaar gegroeid is, zijn repetities niet meer voldoende om elkaar te leren kennen. Tijdens een weekend, het delen van kamers, maaltijden, een wandeling, een bordspel, een workshop, lachen tijdens een repetitie, ontstaan sterke banden. Momenten van vreugde, en ook een paar tranen, zoals alleen de schoonheid van de muziek die we samen componeren door onze stemmen te mengen kan oproepen…

Onze voorstelling “School’s out” is te ontdekken op zaterdag 10 juni 2023 in het Cultureel Centrum van Ukkel. Reserveren kan hier.