Een week van trots!

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Drukke agenda voor ons koor tijdens de Pride week. Een week vol primeurs (concert op de Grote Markt van Brussel en op het hoofdpodium van Pride). Veel sterke emoties gedeeld met ons publiek!

In Brussel vindt Pride traditioneel plaats rond 17 mei, de internationale dag tegen homofobie, bifobie en transfobie. Het thema van het feestelijke en kleurrijke evenement van dit jaar op 20 mei was “Protect the protest”, om de rol van het protest te benadrukken.

Voor Sing Out Brussels begon Pride een week eerder, omdat we deelnamen aan verschillende evenementen in het kader van de Pride Week met LGBTQI+ thema’s en artiesten.

De musea van de Stad Brussel organiseerden het evenement “Pride @ the museum“. Op zondag 14 mei zongen we in het Museum op de Grote Markt. De concerten waren gepland binnen in dit prachtige gebouw, maar door het zonnige weer stelde het team van het museum voor om ook op de Grote Markt te zingen. Hoewel buiten zingen zonder geluidsinstallatie altijd een uitdaging is, was het een fantastische kans om te zingen op het mooiste plein ter wereld!

Enkele dagen later werden we uitgenodigd om een concert te presenteren in Les Grands Carmes, het nieuwe LGBTQI+ verenigingscentrum dat verenigingen verenigt die actief zijn op het gebied van gezondheid. Dit gebouw, gelegen op enkele stappen van Manneken Pis, zal een belangrijke sociaal-culturele plaats worden voor onze gemeenschap. Er is net een inzamelingsactie gestart om het project te ontwikkelen.

Op vrijdag 19 mei presenteerden we een grote selectie van het repertoire dat we zullen zingen in de show “School’s out“. Het was een goede oefening voor ons en het publiek applaudisseerde hartelijk voor ons optreden. Het feest werd daarna voortgezet op de binnenplaats van de Grands Carmes met andere queer artiesten en DJ’s.

Het hoogtepunt van de week was natuurlijk Pride zelf op zaterdag 20 mei. Vorig jaar werd onze videoclip “In these heels” vertoond als opening van het evenement. Dit jaar wilde het organiserende team ons absoluut op het podium hebben! Dus hadden we de eer om te zingen op het podium van de Kunstberg, net voor de toespraak van premier Alexander De Croo.

We wisten niet echt wat we konden verwachten. Hoe goed zou het geluid zijn? Hoe zou het publiek reageren? Uiteindelijk lieten we ons meeslepen door ons enthousiasme en gingen we trots het podium op. De rest was pure queer joy. Een ontvankelijk publiek, warm applaus, gewaardeerde liedjes… We weten dat we een belangrijk moment hadden, en we zullen het ons nog lang herinneren.

Daarna namen we plaats in de optocht en marcheerden we door de straten van Brussel met trots onze kleuren getoond en af en toe gestopt om te zingen. Deze mooie dag had een belangrijke betekenis voor ons, drie weken voor onze show “School’s out”. Het stelde ons in staat onze waarden en trots uit te dragen en tegelijkertijd de gemeenschapszin binnen ons koor, rijk aan diversiteit, te versterken.

Fotos Emily Allison et Todor Krastev