Het belang van ons project samengevat door RTBF

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Een team van Vews volgde ons koor achter de schermen terwijl het zich voorbereidde op de “School’s out” show in juni 2023. 

Waarom een LGBTQI+ koor? Dat is de vraag die journalisten Sophie Léonard en Sarah Devaux zich stelden toen ze afgelopen voorjaar contact met ons opnamen. We vroegen hen mee te werken aan de voorbereidingen van onze show “School’s out” en kennis te maken met onze koorleden.

De koorleden die getuigen in dit rapport, waarvan een schriftelijk verslag te vinden is op de website van de RTBF, vertellen in de eerste plaats over hun zoektocht naar een veilige ruimte waarin ze zich kunnen ontwikkelen, zowel menselijk als muzikaal. Ze benadrukken ook de impact die zingen kan hebben op de samenleving.

Vidéo Vews – RTBF Info

In het programma “Le Réveil de Tipik” kwam dit verslag ook aan bod in de rubriek “La minute Vews”. Het was een gelegenheid om een blinde test te doen met twee van onze liedjes, waarvan er één de presentatoren voor wat problemen stelde. Je kunt de rubriek hier beluisteren.

Dit verslag is een goede samenvatting van het leven van ons koor en het belang dat het speelt in het leven van onze leden. De video is ook beschikbaar op onze sociale netwerken Instagram en Facebook. Aarzel niet om het te delen!