Een herverbindindingsweekend in Brussel

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Het eerste werkweekend van het seizoen bracht de leden van ons fantastische koor samen in Brussel in GC Elzenhof. Dit weekend was uniek, niet alleen vanwege onze speciale gast, maar ook omdat we meer tijd besteedden aan het opbouwen van onze gemeenschap en elkaar beter leerden kennen. Natuurlijk was het, zoals altijd, heel leuk en was het een geweldige tijd die we na de zomervakantie samen konden doorbrengen.

Tijdens dit weekend liet iedereen zijn muziekbladen thuis, want deze twee dagen stonden niet in het teken van vooruitgang met de komende show. In plaats daarvan lag de focus op het versterken van onze gemeenschap en om weer verbinding met elkaar te maken. Na het harde werk tijdens seizoen 5, dat zijn hoogtepunt bereikte in onze geweldige show “School’s Out” en een ongelooflijke reis naar het Various Voices festival in Italië, besloten we om het met seizoen 6 wat rustiger aan te doen.

Daarom kwamen we op zaterdag 30 september samen in hart van Brussel op de Kunstberg om ons weekend af te trappen met een bezoek aan de toekomstige festivallocaties van Various Voices. Aangezien het festival in 2026 naar Brussel komt, gaven Marina en Christophe ons de eerste details van het komende evenement, waar we allemaal enorm enthousiast over zijn. Ze leidden koorleden door de straten die ooit gevuld zullen zijn met trots, vreugde en muziek. Natuurlijk konden we het niet laten om onze muziek met anderen te delen, dus zongen we een paar liedjes uit ons repertoire voor de lokale bevolking en toeristen die langskwamen, om hen te helpen hun weekend op de “juiste noot” te beginnen.

Rondleiding door VV2026-locaties

De rest van het weekend brachten we door in Elzenhof. Daar kreeg ons koor een uitstekende gelegenheid om deel te nemen aan vocale workshops onder leiding van Allan, de oprichter van “Chanteur Moderne” (www.chanteurmoderne.com). Hij introduceerde ons in de fascinerende wereld van de zangwetenschap en gaf gestructureerde, gemakkelijk te begrijpen informatie over de anatomie en fysiologie van ons stemsysteem. Allan ontkrachtte talloze mythes, waaronder die over voedsel dat schadelijk is voor de stem (ja, een stuk chocolade voor het concert is niet schadelijk voor je prestaties). Hij legde uit wat de invloed van lichaamshouding en vele andere dingen is op onze stem en vertelde ons dat het strottenhoofd van de mens geslachtsneutraal is: “Als je naar binnen kijkt, zien ze er allemaal hetzelfde uit”. Twee uur van deze ongelooflijke workshop gingen snel voorbij en iedereen was onder de indruk van hoe weinig we wisten over het proces van geluidscreatie in ons lichaam.

We verdiepten ons ook in een aantal discussies die niet alleen belangrijk zijn voor ons koor, maar ook voor de bredere LGBTQI+ gemeenschap. Tijdens deze discussies kregen we de kans om ideeën en meningen uit te wisselen over onderwerpen als gender, identiteit en leeftijd – zowel in het algemeen als in de context van het koor. Iedereen werd aangemoedigd om desgewenst eigen meningen te geven en nieuwe inzichten aan het gesprek toe te voegen. Deze momenten waren echt waardevol, omdat we niet alleen onze meningen en inzichten uitwisselden, maar ook persoonlijke gevoelens en steun vonden binnen de groep.

Thema’s in onze discussies

Na deze informatierijke middag genoten we van een heerlijk diner bereid door onze geweldige Charlotte, die vaak bij ons is op deze soort weekendjes en ons voorziet van het heerlijkste eten. We zijn haar erg dankbaar. Na het diner en een pauze met een glas wijn, gingen we terug naar belangrijke zaken.

Gedurende deze tijd presenteerden we de interne gedragscode, geïntroduceerd door Joy Team Strategy, die ons kan helpen om conflicten te voorkomen en met conflicten om te gaan. Dit document werd vorig jaar door al onze leden opgesteld en aangepast, met verdere herzieningen door het Joy Team. De versie van oktober 2023 is nu goedgekeurd door de koorleden voor implementatie, met de mogelijkheid van toekomstige wijzigingen.

Als klap op de vuurpijl hadden we het genoegen om een voorproefje te krijgen van onze volgende grote show, “Queeroes” genoemd die gepland staat voor 2025. Joy Team Creative presenteerde de voorgeselecteerde nummers en deelde de algemene visie voor het toekomstige concert. We kijken allemaal uit naar de komende repetities om in dit spannende project te duiken, waardoor dit een passende afsluiting van onze zaterdag was.

Op zondag gingen we verder met het verfijnen van onze vocale vaardigheden onder de deskundige begeleiding van Allan. Tijdens de tweede dag verkenden we de concepten van “borst” en “hoofd” zingen, en leerden we hoe we ze konden mengen om een hogere geluidskwaliteit te bereiken. Het was een heerlijke ervaring, gevuld met oefenen en zingen in een warme en aangename sfeer.

Verder discussieerden we verder over cruciale zaken voor ons koor, zoals aanwezigheid, vrijwilligerswerk en onze inzet voor LGBTQI+ rechten op alle mogelijke manieren. Onze leden deelden waardevolle inzichten die ongetwijfeld zullen bijdragen aan het verbeteren van de dynamiek binnen onze groep.

De laatste belangrijke activiteit van het weekend was gewijd aan gezamenlijke zangsessies met Allan en onze dirgent Emily. Allan leerde ons hoe we klinkers kunnen manipuleren om het geluid aan te passen aan verschillende omstandigheden en de algehele geluidskwaliteit te verbeteren. We probeerden deze tips te verwerken in onze interpretatie van het lied “For Good”, en de resultaten waren opmerkelijk bevredigend.

We zijn Allan oprecht dankbaar voor twee dagen van ongelooflijk inzichtelijke workshops en al onze leden voor hun actieve deelname tijdens het weekend. Bovendien zijn we iedereen dankbaar die betrokken was bij de organisatie van dit onvergetelijke weekend. Het was een ervaring die niet alleen onze zangvaardigheden verbeterde, maar ook de banden binnen onze groep versterkte.