Dag van de Lesbische Zichtbaarheid – “Kun je ons nu zien?

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Naar aanleiding van de Dag van de Lesbische Zichtbaarheid organiseerde Sing Out Brussels! een pop-upconcert op de Beurs van Brussel om de leden van ons koor die zich lesbisch identificeren te eren.

Sing Out Brussels! blijft zich inspannen om de LGBTQI+-subgemeenschappen die minder vaak in de schijnwerpers staan, meer bekendheid te geven. In 2023 organiseerde het koor een flashmob op het Centraal Station voor de Transgender Visibility Day. Dit jaar draait alles om lesbiennes!

Uit onze jaarlijkse enquête bleek dat deze gemeenschap ondervertegenwoordigd was in ons koor. Een van de doelen van de werving dit seizoen was om hun profiel binnen de groep te vergroten. Dit bracht ons op het idee om een evenement rond dit thema te organiseren.

Op de Beurs van Brussel bracht het koor, met een groot spandoek met de tekst “Do you see us now?” om het publiek aan te spreken, het lied “Amour Censure” van Hoshi, een Franse lesbische artieste, en het lied “Holding out for a SHE-ro”, een variatie op het bekende lied van Bonnie Tyler. Het optreden eindigde met onze inmiddels iconische Survivor mash-up.

Het concert werd live uitgezonden op ons Instagram-account. Maar dat is niet het enige zichtbare resultaat van ons optreden. Naast het concert namen verschillende van onze leden die zich als lesbienne identificeren deel aan een interview. De video van deze interviews, met illustratieve beelden die tijdens het concert werden geschoten, zal worden uitgezonden op onze sociale netwerken in het kader van Pride Month in Brussel.