Zingend door Brussels Pride

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Ons koor nam deel aan Brussels Pride op 18 mei 2024. Zingen, natuurlijk! In de parade, op het hoofdpodium en ook in de Grands Carmes als onderdeel van de Pride Week.

Soms bekritiseerd omwille van de commerciële uitspattingen of de aanwezigheid van politieke partijen in de parade, blijft Brussels Pride een groot moment van vreugde en queer pride. Sing Out Brussels was opnieuw een enthousiaste deelnemer. Net als vorig jaar werden we uitgenodigd om de festiviteiten te openen op het hoofdpodium, voor een vriendelijk en enthousiast publiek.

Na op de foto te zijn gegaan met premier Alexander De Croo en vicepremier Petra de Sutter, namen we plaats in de parade, die we opluisterden door enthousiast ons repertoire te zingen!

We hebben ook de aandacht getrokken van de media, die een paar momenten van onze liedjes hebben vastgelegd in hun reportages: Bruzz, VRT en RTBF.

De dag ervoor hadden we een concert gegeven in Grands Carmes, het LGBTQI+ gemeenschapscentrum in Brussel, als onderdeel van de Pride Week. Het was een gelegenheid om ons nieuwe repertoire voor het eerst te beluisteren, slechts een paar weken voor onze einde-seizoensshow Various Voices Rising. En om voor het eerst onze fantastische “We Sing Out!” T-shirts te dragen.

Het laatste woord is aan Paula, die zich dit seizoen bij ons koor voegde: “Trots is het beste wat ik ooit heb meegemaakt. Ik had echt het gevoel dat ik bij een gemeenschap hoorde van mensen van wie ik zielsveel hou, die me accepteren en die me zoveel warmte en energie geven. Wat een verschil met mijn eerste Pride tien jaar geleden in Polen, waar ik alleen heen ging, bang om iemand te vertellen dat ik ging en waar honderden mensen “ga naar huis homo’s” riepen. Het maakt dat ik alles waar zo velen van ons voor hebben gevochten en de kracht van onze gemeenschap nog meer waardeer”.