Sing Out traint in geweldloze communicatie

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

AIn het kader van het project ‘Listen, care & share’ houdt onze organisatie trainingssessies in geweldloze communicatie. Het doel is om gezonde en constructieve uitwisselingen binnen de groep te stimuleren.

Heb je ooit gehoord van de giraf en de jakhals? De jakhals wil altijd gelijk hebben, terwijl de giraf eerst een goede band met anderen wil opbouwen. Deze dieren symboliseren de basisprincipes van geweldloze communicatie, ontdekt tijdens een eerste trainingssessie georganiseerd door Sing Out Brussels!

Het project ‘Listen, care & share‘, gesteund door Equal.brussels, heeft als doel de communicatie binnen onze groep te verbeteren en van onze vereniging een veilige ruimte te maken. Afgelopen herfst heeft een eerste trainingsronde ons een beter begrip gegeven van wat een veilige ruimte is en hoe deze op te zetten. De koorleden leren nu over geweldloze communicatie. Het uiteindelijke doel is om een manifest te schrijven waar ieder lid zich aan kan houden.

Tijdens deze eerste sessie ontdekten de koorleden de verschillende stadia van geweldloze communicatie (waarneming, gevoel, behoefte, verzoek), steeds met de intentie van eerlijkheid tot een open dialoog, bewustzijn van onze eigen keuzes en verantwoordelijkheid ten opzichte van onszelf en onze communicatie.

De opleiding wordt gegeven in de drie talen van onze organisatie (Frans, Engels en Nederlands), met drie sessies gepland per taal.

Ze worden op een zeer zorgzame manier gefaciliteerd door Karin Ferfers, van het Hathor-Instituut. We zullen de maanden februari en maart hieraan besteden, parallel aan onze repetities.