Baraye zingen, in solidariteit met Iran

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Uit solidariteit met de Iraanse vrouwen, de lokale LGBTQI+ gemeenschap en al diegenen die betrokken zijn bij de vrijheidsbeweging in Iran, kwamen verschillende van onze leden samen om Baraye te zingen.  

Baraye is een Perzisch woord dat “voor” betekent. Het lied, gecomponeerd en uitgevoerd door de Iraanse artiest Shervin Hajipour, werd aan het begin van de protesten na de dood van Mahsa Amini op sociale netwerken geplaatst. De video is in twee dagen tijd meer dan 40 miljoen keer bekeken. Het lied is een protestlied geworden waarin de misdaden van de islamitische republiek worden aangeklaagd en vrijheid wordt geëist.

Het lied hekelt met name het gebrek aan vrijheid in de openbare ruimte (“for dancing in the street / for the fear of kissing”) en het lijden van Iraanse vrouwen (“for my sister, your sister, our sisters”). Het eindigt met de slogan “voor vrouwen, leven, vrijheid”.

Sing Out Brussels! heeft dit lied opgenomen op voorstel van een collega van een van onze leden. De Iraanse collega transcribeerde het lied in ons alfabet en nam de tekst op om ons te helpen het uit te spreken. Zij was aanwezig om met ons te zingen tijdens de opname, samen met twee van haar Iraanse vrienden. Hun emotie versterkt onze boodschap.

Ons koor betuigt zijn steun aan alle vrouwen en LGBTQI+ mensen die vechten voor hun rechten en vrijheid in Iran. Onze gedachten gaan ook uit naar de Belgische staatsburger Olivier Vandecasteele, die nog steeds wordt vastgehouden in Iran.