Sing Out in verband met de ondertekening van een Europese verbintenis voor LGBTQI+ rechten

Gepubliceerd op Gecategoriseerd als Nieuws

Met nog maar een paar weken te gaan voor de verkiezingen hebben 18 EU-lidstaten toegezegd beleid te zullen voeren om de rechten van de LGBTQI+-gemeenschap te versterken. Ons koor zong bij de ondertekening van deze belofte.

België is van januari tot juni 2024 voorzitter van de Europese Unie. Ons land staat bekend om zijn bevordering van de rechten van de LGBTQI+-gemeenschap (dit jaar eindigde België op de 3e plaats in de Rainbow Index van Ilga-Europe), maar dat geldt niet voor het land dat in juli het voorzitterschap overneemt: Hongarije. Bovendien zouden de Europese verkiezingen van 9 juni kunnen leiden tot een versterking van extreemrechts.

Tegen deze achtergrond ondertekenden 18 lidstaten een verbintenis waarin zij bevestigen de Europese strategie voor gelijke rechten voor LGBTQI+-personen te willen voortzetten. Belgisch Staatssecretaris voor Gelijke Kansen Marie-Colline Leroy en Europees Commissaris voor Gelijkheid Helena Dalli waren onder de aanwezigen op het evenement, dat symbolisch werd georganiseerd op 17 mei, de Internationale Dag tegen Homofobie, Bifobie en Transfobie. Het volledige persbericht is hier beschikbaar.

Ons koor Sing Out Brussels! was vereerd met de uitnodiging om op het evenement te zingen, in overeenstemming met onze waarden van activisme. We zongen twee liederen tijdens de ondertekening van het document en twee liederen tijdens de receptie. Het concert was voor ons het begin van een drukke Pride-week, slechts een paar weken voor onze eindejaarsvoorstelling Various Voices Rising, die in het teken staat van Europese solidariteit.